Turniej First Lego League (Laboratoria przyszłości)

      Możliwość komentowania Turniej First Lego League (Laboratoria przyszłości) została wyłączona

 W dniu 25.02.2023 drużyna uczniów z naszej szkoły  „ROBO – CZWÓRKA”  w składzie: Paweł Grosz, Piotr Grosz, Jakub Karwowski, Szymon Pietruszka po raz pierwszy wzięła udział w regionalnym konkursie  „First Lego League Challenge”, który odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Były to największe eliminacje w Polsce, wzięło w nich udział 19 drużyn z różnych szkół województwa lubelskiego.

Zadaniem uczniów na turnieju było rozegranie trzech meczy, podczas których  zbudowany przez nich robot jeździł po specjalnej macie i wykonywał misje przygotowane  przez organizatorów. Zadanie nie było łatwe ponieważ każdy przejazd mógł trwać tylko 2,5 minuty. Ocenie podlegał  również projekt robota, napisany do niego program oraz projekt badawczy prezentowany przez uczniów na temat energii. Wszystkie misje oceniali i punktowali sędziowie.

Uczniowie byli zadowoleni z udziału w turnieju oraz nabyli nowe doświadczenia w zakresie robotyki. Nasza drużyna zdobyła nagrodę sędziów w kategorii: „Motywatorzy”. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu rodzica pana Marcina Grosza oraz zaangażowaniu pana Rafała Pietruszki. Dziękujemy opiekunom a zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesu.
Krótki film z zawodów.