NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

      Możliwość komentowania NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA została wyłączona

 Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie uczestniczyła w rządowym programie „ Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.” W ramach programu pozyskano kwotę 15000 zł, w czym 20 % kwoty stanowiło wkład własny Gminy Miasto Lubartów. Z otrzymanych środków zakupiono 546 pozycji książkowych stanowiących nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.

Oprócz książek zakupiono do biblioteki szkolnej laptop i czytnik, natomiast w ramach promocji czytelnictwa pozyskano  nagrody książkowe dla uczniów uczestniczących w konkursach, wydarzeniach i akcjach bibliotecznych oraz zakupiono dwie mobilne, tekstylne tablice do prezentacji prac, wystaw. Biblioteka szkolna na bieżąco prezentuje zakupione nowości wydawnicze i zachęca do ich wypożyczania. W I semestrze zorganizowano „Tydzień Czytania”,  konkurs pt. „Moja ulubiona książka” dla uczniów klas 4-8, „Dzień Postaci z Bajek i Baśni” dla klas pierwszych, konkurs plastyczny „Baśnie i legendy” dla klas 4-6, przedstawienie pt. „Bajka o Smutnej Petroneli” dla klas pierwszych, wystawę nowości czytelniczych pt. „Zapraszamy po nowe książki do biblioteki”, „Zabierz książkę na ferie”