DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

      Możliwość komentowania DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ została wyłączona

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest zwrócenie uwagi na serdeczność okazywaną w drobnych gestach, na wartość zwykłego uśmiechu, miłego słowa, pozdrowienia, dobrego uczynku. Tego dnia do naszej szkoły wkroczyły „ Życzliwiaki”, czyli potworki podpowiadające uczniom jak na co dzień mogą okazywać życzliwość innym. Sugerowały m.in. przytulenie się do bliskiej osoby, okazywanie bezinteresownej pomocy, mówienie miłych słów, zrobienie komuś niespodzianki czy napisanie pozdrowień na specjalnie przygotowanej do tego celu tablicy. Uczniowie chętnie włączyli się w akcję, tablica pozdrowień zapełniła się w ciągu dwóch przerw. Uczniowie mogli również liczyć na miły gest ze strony organizatorów- słodki drobiazg dołączony do etykietki z pozytywnym przesłaniem przygotowanym przez Milenę- uczennicę klasy 6a.

Jak mówiło jedno z haseł „ Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca” (M. Proust). Pamiętajmy o tym i dzielmy się nią każdego dnia. Dostarczy to pozytywnych emocji zarówno obdarowanym, jak i nam samym!