Czy Mikołaj istnieje naprawdę…

      Możliwość komentowania Czy Mikołaj istnieje naprawdę… została wyłączona

Dla wszystkich małych dzieci istnienie Świętego Mikołaja jest niezaprzeczalnym faktem.  Czekają na jego przyjście z wypiekami na twarzy i bijącym sercem. Jednak z biegiem lat zaczynają się wątpliwości… Dlaczego przyszedł wtedy, kiedy mama zawołała nas do kuchni i jak to możliwe, żeby w ciągu jednej nocy odwiedził domy dzieci na całym świecie? Czy on aby na pewno istnieje?

Na to pytanie starali się dzisiaj odpowiedzieć wszystkim uczniom naszej szkoły mikołajkowi pomocnicy z klasy III a. Przedstawili oni historię życia św. Mikołaja- biskupa Miry oraz obyczaje związane z obchodzeniem dnia upamiętniającego jego postać. W zaprezentowanych scenkach wyjaśnili również skąd wzięła się tradycja  wieszania łańcuchów na choinkach oraz przedstawili typowe pragnienia dzieci czekających na przyjście tego miłego Świętego. Wszystkiemu towarzyszyły oczywiście wesołe , mikołajowe piosenki w rytm, których nogi same dygały w tańcu.

My chcemy wierzyć w Świętego Mikołaja, tak długo, jak to tylko możliwe… Zaspokaja on tkwiącą w każdym człowieku potrzebę przeżycia cudowności, bawi nas i uczy hojności oraz bezinteresownego niesienia pomocy innym ludziom. Dlatego Święty Mikołaj żyje i będzie żył wiecznie. Teraz i za tysiąc lat nadal będzie radował ludzkie serca!      Muzyczny Mikołajkowy upominek!