Wyjątkowa lekcja historii

      Możliwość komentowania Wyjątkowa lekcja historii została wyłączona

11 listopada to z pewnością data bliska sercu każdego Polaka. Wśród tysięcy dni, które tworzyły obraz ojczystych dziejów, tamten sprzed 97 lat maił swoisty i niepowtarzalny charakter. Był to dzień przełomowy nie tylko dla Polski, ale i całej Europy. Podpisany przez Ferdynanda Focha rozejm z pokonanymi Niemcami zakończył straszliwe lata wojennych zmagań. Upragniona wolność nadeszła w towarzystwie wielkiej radości i entuzjazmu. Od rana do wieczora gromadziły się tłumy na rynkach miast, robotnik, urzędnik, porzucał pracę, chłop porzucał pole i biegł do miasta, na rynek, dowiedzieć się, przekonać się, zobaczyć wojsko polskie, polskie napisy, orły na urzędach…Po 123 latach niewoli, powstała by żyć POLSKA NIEPODLEGŁA.

To szczęście towarzyszy nam i dzisiaj.  Dlatego też w naszej szkole odbył się uroczysty apel patriotyczny. Uczniowie klasy III pod opieką pani M. Stępień przypomnieli nam wydarzenia tamtych jesiennych dni. Piękne piosenki patriotyczne zaprezentowali podopieczni pani J. Antos. Przygotowany program artystyczny przedstawili oni również przed Mszą św. w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie. To była wspaniała lekcja patriotyzmu!