Wycieczka do stolicy

      Możliwość komentowania Wycieczka do stolicy została wyłączona


 Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły zwiedzanie Warszawy  rozpoczęli od Muzeum Wojska Polskiego, gdzie uczestniczyli w lekcji n.t. polskiego lotnictwa. Zajęcia odbyły się na pokładzie samolotu wojskowego Antonow. Obejrzeli też wystawę – Król Jan III Sobieski. Po drodze na starówkę podziwiali Stadion Narodowy. Zwiedzanie zabytków rozpoczęli od Placu Piłsudskiego, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, następnie udali się pod Kolumnę Zygmunta i Plac Zamkowy. Wąskimi uliczkami Warszawy udali się na Rynek Staromiejski. Podziwiali XV wieczne kamienice oraz pomnik Syrenki, który stoi w samym centrum Rynku Starego Miasta i jest on otoczony fontanną. Kolejnym punktem zwiedzania był Barbakan, pomnik Małego Powstańca i okolice Pałacu Prezydenta. Na zakończenie wycieczki dotarli do Centrum Nauki Kopernika gdzie każdy znalazł coś dla siebie – czy to eksperymenty ze światłem, wodą, czy związane bardziej z biologią lub fizyką.