Wiosno, wiosno …gdzieś Ty?

      Możliwość komentowania Wiosno, wiosno …gdzieś Ty? została wyłączona

 Tradycyjnie 21 marca świętujemy nadejście Wiosny, jest to szczególny dzień przede wszystkim dla uczniów, którzy w tym dniu mogą liczyć na sporo zabawy i brak poczucia zagrożenia złymi ocenami. W tym roku mimo tego, iż Wiosna zrobiła nam psikusa i zagubiła się idąc nam na spotkanie, my oczekiwaliśmy jej przyjścia umilając sobie czas zabawami, konkursami oraz rozgrywkami sportowymi.

Klasy młodsze 0-3 witały „oczekiwanego gościa” z piosenką na ustach. Krótką inscenizację przygotowała klasa III b, były zagadki i wiele radości. Każda klasa przygotowała wiosenną piosenkę.  W tym dniu korytarze szkolne były bardzo kolorowe, zagościł błękit, zieleń, róż oraz kolor żółty, wszystko to za sprawą barwnych strojów naszych uczniów.Mamy nadzieję, że po takim powitaniu i tak cierpliwym oczekiwaniu Pani Wiosna nareszcie nas odwiedzi i zagości na dłużej.

„ Prośba do słoneczka”

(…) Słoneczko nasze kochane,
Bardzo cię prosimy.
Ogrzewaj mocno ziemię, zacieraj ślady zimy.
Pod śniegiem mocno bije
Pani przyrody serce.
Słoneczko wyślij promienie, daj ciepła jak najwięcej.

Urośnie młoda trawa,
Rozwiną się pąki na drzewach.
Dla ciebie miłe słoneczko
Każdy ptaszek śpiewa.

 

Bożena Forma