Ślubowanie uczniów klas pierwszych

      Możliwość komentowania Ślubowanie uczniów klas pierwszych została wyłączona

IMG_0633
Dnia 19 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści mogli stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej braci musieli zrzucić „żółte dzioby” – oznakę tego, że są nowicjuszami i przedszkolakami. Stało się to po bezbłędnym wykonaniu wielu niezwykle trudnych zadań, które przygotowali dla nich uczniowie klas starszych. Poprawność odpowiedzi oceniał Król Ołówkos i jego dwór.

Wielce przejęci i zaangażowania Pierwszoklasiści ślubowali, że będą kochać Ojczyznę, szanować swoją szkołę i być dobrymi kolegami. Największym przeżyciem było dla dzieci pasowanie na ucznia, którego dokonał Pan Dyrektor, uderzając każde z nich Wielkim Ołówkiem w ramię.

W tym dniu dzieci dostały swój pierwszy dokument – legitymację szkolną oraz Dyplom Ucznia. Rodzice przygotowali dla swoich pociech drobne upominki, które sprawiły dzieciom wielką radość.
IMG_0710