Narodowe Święto Niepodległości

      Możliwość komentowania Narodowe Święto Niepodległości została wyłączona

 11 listopada to ważna data w historii Polski. 11 listopada 1918 roku był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność i symbolem zwycięstwa.

Nasza narodowa tragedia rozpoczęła się w 1772 roku. Rosja, Prusy i Austria dokonały pierwszego rozbioru Polski, pozbawiając Polaków Ojczyzny. Przez te lata niewoli zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów, najcenniejsze wartości zostały uratowane. Po dwóch pierwszych rozbiorach w roku 1772 i 1793 Polacy czynili ogromne wysiłki, aby przywrócić Ojczyźnie wolność. 
W 1794 roku wybuchło Powstanie Kościuszkowskie, które upadło. W 1795r. 
Polska przestała istnieć na mapie Europy. 
Polska jednak nie zginęła. Polacy nie poddali się i organizowali kolejne powstania: Powstanie Listopadowe 1830 i Powstanie Styczniowe 1863, które zakończyły się klęską. 
W 1914 roku wybuchła I wojna światowa i zawitała nadzieja na odzyskanie niepodległości. Państwa, które dokonały rozbiorów Polski, zaczęły walczyć przeciwko sobie. We wrogich sobie armiach walczyli Polacy. W ich sercach na nowo ożyła nadzieja i wiara, że walka ta przyniesie Polsce niepodległość. 
Pierwsza wojna światowa zakończyła się klęską państw centralnych oraz rewolucją w Rosji. I właśnie dzięki tym wydarzeniom i walce Polaków o wolność naszego kraju -11 Listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość.