Narodowe Święto Niepodległości

      Możliwość komentowania Narodowe Święto Niepodległości została wyłączona

 Dnia 8 listopada 2019 roku szkoła zapełniła się uczniami w galowych strojach. Właśnie tego dnia odbyły się akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pierwsza odbyła się akademia dla klas 4-8, a później dla klas 1-3. W czasie akademii narrator przedstawił najważniejsze wydarzenia z „polskiej drogi do niepodległości” . Uczniowie klasy 7 b i 5b recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, wojennej i niepodległościowej, natomiast chór szkolny  pod kierunkiem pani Jolanty Antos zaśpiewał piosenki „Marsz Pierwszej Brygady”, „Biały krzyż”, „Wojenko, wojenko..” i „Niepodległość”. Uczniowie klas 1-3 rozpoczęli  występ od piosenki w wykonaniu klasy 3b pt. . a następnie zaprezentowała się klasa 3a z piosenkami i recytacją utworów o Narodowym Świecie Niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i opiekunowie odśpiewali hymn Polski w ramach akcji „Polska do hymnu”.

Ale to jeszcze nie koniec świętowania.  11 listopada starsi uczniowie i chór szkolny wystąpił z akademią dla mieszkańców osiedla Kopernika w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego.