Laboratoria Przyszłości

Możliwość komentowania Laboratoria Przyszłości została wyłączona

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie uczestniczy w   programie Laboratoria przyszłości. Jest on skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Zakupiony w ramach programu nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli  uczniom rozwijając swoje zainteresowania.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie otrzymała w ramach programu wsparcie finansowe w łącznej wysokości: 105 300,00 tyś zł.

Środki te pozwoliły na zakup:

1. Drukarki 3D Flashforge Adventurer 4 wraz z zapasowymi zestawami filamentów
  2. Laptopa HP Pavilion Gaming Ryzen 5
  3. Zestawów Forbot Andruino
  4. Stacji Lutowniczej WEP 878A
  5. Aparatu Fotograficznego Sony ZV-E10 z obiektywem 16-50
  6. Statywu Manfrotto COMPACT LIGHT
  7. Mikrofonu bezprzewodowego BOYA BY-WM4 PRO K1
  8. Lampy LED Yongnuo pierścieniowa RING YN-508 Bicolo
  9. Mikrofonu Kierunkowego BOYA BY-BM2021 [MINI JACK 3,5MM]
  10. Gimbala Zhiyun Crane M2

11.Tła fotograficznego Elgato Green Screen

1. Zestawu nagłośnieniowego BEHRINGER EPS 500 MP3
  2. Mikroskopu cyfrowego DNT UltraZoom PRO
  3. Wizualizera AVerVision U70+
  4. LEGO Education SPIKE Prime #45678 z elearningiem i szkoleniem +LEGO Education SPIKE Prime zestawy dodatkowe 45681
  5. FIRST® LEGO® League Challenge (2022/2023)
  6. BricQ Motion Essential – zestaw bazowy ze szkoleniem + BricQ Motion Essential – zestawy indywidualne
  7. RoboCamp® – plan Szkoła dla 1 nauczyciela na rok
  8. Pilarki taśmowej Metabo Bas 261
  9. Półprofesjonalnych zestaw narzędzi stolarskich w walizce.
  10. Stołów warsztatowy stolarskich Nysa montażowych z regulacją wysokości 1450×620
  11. Taboretów obrotowych z siedziskami z pianki poliuretanowej NYSA

Uczestnictwo w programie „Laboratoria przyszłości” pozwoliło zakupić sprzęt który pozwala  na prowadzenia ciekawych zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii oraz doposażenia i unowocześnienie bazy szkolnej.

Powyższe wyposażenie i sprzęt będzie użytkowany na zajęciach lekcyjnych, między  innymi: matematyce, fizyce, biologii, informatyce, technice, muzyce, w edukacji wczesnoszkolnej oraz szeregu zajęć pozalekcyjnych: w  zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, kółku informatycznym, robotyce, kołku matematycznym, chórze oraz podczas organizacji szkolnych imprez i uroczystości.