Konkurs matematyczny „Najlepszy matematyk”

      Możliwość komentowania Konkurs matematyczny „Najlepszy matematyk” została wyłączona

Dnia 31.05.2011r. odbył się konkurs matematyczny „Najlepszy matematyk”. Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VI. Był uwieńczeniem pracy kól matematycznych. Zadania były podzielone na trzy kategorie dla uczniów klas IV, V i VI. jKonkurs pozwala wyłonić najlepszych matematyków w tych kategoriach wiekowych.

Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów, popularyzacja matematyki, promowanie uczniów utalentowanych matematycznie, rozwijanie umiejętności abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów. Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii klas VI:

 

I miejsce – Paweł Kowalczyk klasa VIB

II miejsce – Dawid Sidor klasa VIA

III miejsce – Magdalena Włoszek klasa VIA, Weronika Marzęta klasa VIA

 

W kategorii klas V:

 

I miejsce – Aleksandra Bystrzycka klasa VB, Natalia Kalisz klasa VB,Wojciech Zybała klasa VA

II miejsce – Anna Wasilewska klasa VA

III miejsce – Arkadiusz Tomasiak klasa VA, Oliwia Kaznowska klasa VB

 

W kategorii klas IV:

 

I miejsce – Magdalena Gasiuk klasa

II miejsce – Michał Stępień klasa IVB

III miejsce – Oliwia Szczygieł klasa IVA, Aleksandra Gasiuk klasa IVB

Najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy z wyróżnieniem dla laureatów za trzy pierwsze miejsca. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział. Uczestnicy zostali również nagrodzeni za swoją aktywność cząstkowymi ocenami celującymi i bardzo dobrymi z matematyki i otrzymali słodycze.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród i słodyczy.