E-Planetobus w naszej szkole!

      Możliwość komentowania E-Planetobus w naszej szkole! została wyłączona

 Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma literatura z Układem Słonecznym? Uczniowie z naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w warsztatach E- Planetobus i szukali odpowiedzi na te pytania razem z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.
E-Planetobus to zajęcia odbywające się w ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Nasi uczniowie 31 maja przyglądali się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć były księżyce. Dzieci dowiedziały się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdziły,
 co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia udowodnili, że aby zostać badaczem kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.