SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      Możliwość komentowania SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI została wyłączona

 W dniach od 16 do 19 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Krasnoludki są na świecie…”. Celem konkursu było:
-popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej, 
– rozwijanie zdolności recytatorskich,
– zainteresowanie uczniów poezją,
– popularyzacja i promocja czytelnictwa, Kontynuuj czytanie

Konkurs „Wyjątkowe jednostki – autorytety”

      Możliwość komentowania Konkurs „Wyjątkowe jednostki – autorytety” została wyłączona

 Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Diana Mieśnik, została laureatką VIII edycji powiatowego konkursu „Wyjątkowe jednostki – autorytety”. Diana napisała pracę, w której przedstawiła postać swojego dziadka. Dziś o godz. 10:00 w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego nastąpiło podsumowanie konkursu, a uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy Dianie trafnie dobranego tematu, umiejętności literackich i sukcesu.

 

XVI MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ ”TOP SONGS”

      Możliwość komentowania XVI MIEJSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ ”TOP SONGS” została wyłączona

SONY DSC

 Jak co roku serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów szkół podstawowych. Język angielski jest podstawowym narzędziem komunikacji na całym świecie. Młodzież doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie ma potrzeby jej tego przypominać. Piosenka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów doskonalenia języka angielskiego. Zainteresowanie śpiewaniem i słuchaniem piosenek angielskich jest bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży szkolnej. 

Regulamin konkursu i dokumenty dla uczestników

„Majowe święta w naszej szkole”

      Możliwość komentowania „Majowe święta w naszej szkole” została wyłączona

 W związku ze zbliżającymi się Świętami Majowej Konstytucji i Flagi w tygodniu je poprzedzającym wszystkie klasy z naszej szkoły oglądały na godzinach wychowawczych prezentacje dotyczące tych wydarzeń i wykonywały wyznaczone zadania. 
Klasy I- III kolorowały polskie flagi i herby, śpiewając piosenki związane z Polską.
Klasy IV wykonywały plakat ilustrujący wiersz ,,Polska” Antoniego Słonimskiego.
Klasy V- VI rysowały lub malowały krajobrazy typowe dla naszego państwa.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!”

      Możliwość komentowania Spotkanie z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” została wyłączona

 21 kwietnia 2022 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” panem Waldemarem Cichoniem.  
Autor podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej i  czytania książek. Następnie przeczytał  jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na pytania  zadane przez uczniów. 

Kontynuuj czytanie

Na ratunek Ziemi

      Możliwość komentowania Na ratunek Ziemi została wyłączona

 22 kwietnia nasza szkoła zamieniła się w teren gry. Korytarze przemierzały klasy szukające sposobu ” Na ratunek Ziemi”. Poprzez odszukiwanie i wykonywanie zadań związanych z ekologią dowiedzieli się, jak mogą pomóc naszej planecie, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się jej pięknem. Kontynuuj czytanie

Światowy Dzień Kostki Rubika.

      Możliwość komentowania Światowy Dzień Kostki Rubika. została wyłączona

 17.04.2022 r. obchodzony jest Światowy Dzień Kostki Rubika.Z tej okazji w naszej szkole, dnia 13.04.2022 r. odbył się międzyklasowy turniej układania kostki Rubika, w którym łącznie udział wzięło 17 uczniów z klas 1-8. Turniej został podzielony na dwie tury, w pierwszej zmierzyli się uczniowie klas 1-3 natomiast w drugiej uczniowie klas 4-8. Zawodnicy mieli za zadanie ułożyć klasyczną kostkę 3x3x3 w jak najkrótszym czasie. Kontynuuj czytanie

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

      Możliwość komentowania Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych została wyłączona

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości, samych słonecznych dni oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY !

      Możliwość komentowania ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY ! została wyłączona

 Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy największe ekologiczne święto świata- Dzień Ziemi. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiego Programu dla Szkół-           ” ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!” realizowanego w ramach kampanii  ” WŁĄCZ ECO WYOBRAŹNIĘ!”. 
Program ten powstał w celu zachęcenia uczniów do właściwego pozbywania się odpadów niebezpiecznych, a tym samym kształtowania właściwych nawyków i postaw proekologicznych. Polega na zebraniu jak największej ilości zużytych baterii i telefonów. Wszystkie placówki zgłoszone do programu biorą udział w klasyfikacji końcowej,  celem przyznania bonów, które mogą wymienić na materiały dydaktyczne do użytku szkolnego. Ponadto najbardziej zaangażowaną klasę wśród klas I-III oraz klas IV-VIII czeka smaczna nagroda dodatkowa.  Kontynuuj czytanie